Wystawa “Tadeusz Różewicz – człowiek wielowymiarowy”

Czarno-biały portret uśmiechnietego Tadeusza Różewicza, poniżej autograf poety i napis "Człowiek wielowymiarowy". W prawym górnym roku biało-czerwony napis "2021 patron roku".

Tadeusz Różewicz –  poeta, prozaik, dramaturg i scenarzysta, kontynuator literackiej awangardy w kraju
i na świecie, wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla
.

Z okazji 100. rocznicy urodzin oraz ustanowienia Tadeusza Różewicza Patronem Roku 2021 zapraszamy do zapoznania się z wystawą pt. “Tadeusz Różewicz – człowiek wielowymiarowy”. Wystawa wzbogacona fotografiami Adama Hawałeja, wrocławskiego fotoreportera zaprzyjaźnionego z pisarzem, przedstawia Różewicza jako twórcę docenianego za swój warsztat, trafność opisu życia codziennego i definiowanie współczesnego świata, co nadaje jego twórczości uniwersalnego charakteru.

Wystawę “Tadeusz Różewicz – człowiek wielowymiarowy” można oglądać na terenie zielonym Biblioteki Miejskiej przy ul. Głębokiej 7A.

Element wystawy "Tadeusz Różewicz - człowiek wielowymiarowy". Dwie plansze zamontowane na ogrodzeniu, w tle drzewa.