EBOOKI W BIBLIOTECE

Zielono-niebieska grafika z napisem "Legimi" na środku.

DARMOWY DOSTĘP DO E-BOOKÓW I AUDIOBOOKÓW W SERWISIE LEGIMI

Szanowni Czytelnicy
Biblioteka we współpracy z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych,
udostępnia bazę ponad 65 000 e-booków i audiobooków.

Miłośników e-booków i audiobooków zapraszamy do Mediateki (ul. Wojska Polskiego 2) oraz Filii bibliotecznych z aktywną kartą czytelnika – na jej podstawie można otrzymać specjalny kod dostępu. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie www.legimi.pl/lubelskie. Od tego momentu można korzystać z usługi przez miesiąc. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca, kod ten wygasa.

Zasady korzystania z e-booków i audiobooków Legimi:
1. Aby bezpłatnie korzystać z serwisu Legimi Czytelnik musi posiadać aktywną kartę biblioteczną (tj. Czytelnik powinien przynajmniej raz w roku pojawić się w Bibliotece).

2. Kody uprawniające do korzystania z e-booków i audiobooków wydawane są w Mediatece (ul. Wojska Polskiego 2) i Filiach.

3. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

4. Aktywacja konta następuje po rejestracji i wpisaniu otrzymanego kodu na stronie Legimi www.legimi.pl/lubelskie

5. Kod uprawnia do bezpłatnego korzystania z serwisu Legimi przez okres jednego miesiąca.

6. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca, kod ten wygasa.

7. Czytelnik może pobrać jeden kod aktywacyjny.

8. Można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach jednocześnie: tablet, smartfon, czytnik, komputer. Po pobraniu e-booki można czytać również offline.
UWAGA! Czytnik Kindle nie jest obsługiwany.

Instrukcja korzystania z serwisu Legimi zamieszczona jest na stronie www.legimi.pl/lubelskie

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją aktywacji kodu i rejestracji konta w serwisie Legimi:

Plansza instrukcji aktywacji kodu i rejestracji na koncie Legimi. Na zielonym tle tekst: "Instrukcja aktywacji kodu, rejestracji konta i logowania do Legimi". Poniżej logo Biblioteki Miejskiej w Puławach.
Plansza instrukcji aktywacji kodu i rejestracji na koncie Legimi. Na zielonym tle tekst: "Uruchom przeglądarkę internetową (na urządzeniu z dostepem do Internetu, np. na komputerze) i wpisz adres: www.legimi.pl/lubelskie". Poniżej wklejony widok na pasek do wpisania adresu internetowego.

Plansza instrukcji aktywacji kodu i rejestracji na koncie Legimi. Na zielonym tle tekst: "Wyświetli się strona Legimi z formularzem do wpisania kodu". Poniżej wklejony widok ze strony Legimi, jaki powinien wyświetlić się użytkownikowi w celu wpisania kodu.
Plansza instrukcji aktywacji kodu i rejestracji na koncie Legimi. Na zielonym tle tekst: "Wpisz kod podany przez Bibliotekę w polu twój kod promocyjny, zaznacz opcję akceptuje regulamin wypożyczeń i kliknij dalej". Poniżej wklejony widok ze strony Legimi, jaki powinien wyświetlić się użytkownikowi w celu wpisania kodu.

 

Plansza instrukcji aktywacji kodu i rejestracji na koncie Legimi. Na zielonym tle tekst: "Jeżeli kod jest prawidłowy, pojawi się strona z możliwością rejestracji dla nowego użytkownika". Poniżej wklejony widok ze strony Legimi, jaki powinien wyświetlić się użytkownikowi podczas logowania do konta Legimi.

Plansza instrukcji aktywacji kodu i rejestracji na koncie Legimi. Na zielonym tle tekst: "Jeżeli posiadasz już konto na Legimi, kliknij na dole przycisk mam już konto i zaloguj się". Poniżej wklejony widok ze strony Legimi, jaki powinien wyświetlić się użytkownikowi podczas logowania do konta Legimi.

Plansza instrukcji aktywacji kodu i rejestracji na koncie Legimi. Na zielonym tle tekst: "Zarejestruj się wypełniając wszystkie pola: podaj nazwę użytkownika (min. 5 liter, cyfra, myślnik, podkreślnik, bez polskich znaków), podaj adres e-mail, stwórz hasło, powtórz hasło, zaznacz akceptacja regulaminu świadczenia usług..., a potem kliknij załóż konto". Poniżej wklejony widok ze strony Legimi, jaki powinien wyświetlić się użytkownikowi podczas rejestracji do konta Legimi.

Plansza instrukcji aktywacji kodu i rejestracji na koncie Legimi. Na zielonym tle tekst: "Po prawidłowym logowaniu/rejestracji pojawi się komunikat właśnie udostępniliśmy ci tysiące książek". Poniżej wklejony widok ze strony Legimi, który powinien się wyświetlić użytkownikowi po dokonaniu rejestracji swojego konta Legimi.

Plansza instrukcji aktywacji kodu i rejestracji na koncie Legimi. Na zielonym tle tekst: "Na koniec pobierz aplikację na twoje urządzenie i ciesz się nieograniczonym dostępem do tysięcy e-booków". Poniżej wklejony widok ze strony Legimi, który powinien się wyświetlić użytkownikowi po dokonaniu rejestracji swojego konta Legimi.