Ferie zimowe zawsze z książką

Na pierwszym planie dziewczynka ubrana w szalik i czapkę stoi z uniesionymi w górę rękami i jedną nogą, niczym baletnica. W tle duży napis: "Ferie zimowe zawsze z ksiązką". Poniżej ksiązki ułozone jedna obok drugiej grzbietami, jak na półce, poniżej w czerwonym i żółtym pasku napis: "w programie spotkania on-line".

Małych Czytelników zapraszamy na ciekawe, literackie, wypełnione wiedzą i zabawą spotkania w czasie ferii zimowych.

14 – 25 lutego 2022 r.

(wszystkie wydarzenia odbywać się będą wyłącznie on-line)

Na początek zachęcamy dzieci w wieku 6-12 lat do wzięcia udziału w konkursie plastycznym “Moja przygoda z książką”, polegającym na wykonaniu ilustracji do ulubionej książki. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i wydrukowane na spersonalizowanej pocztówce, a także zaprezentowane w holu Biblioteki (ul. Głęboka 7A) na wystawie pokonkursowej.
Do pobrania: Regulamin konkursu. Karta zgłoszenia

Kolejna zabawa, w której mali Czytelnicy mogą się pochwalić znajomością baśni i bajek oraz zdobyć nagrody to krzyżówka „Książkowy przeplataniec”. Codziennie udostępnimy nową zagadkę, a odgadnięcie wszystkich 13 haseł utworzy baśniową krzyżówkę. Do pobrania: Regulamin zabawy. Formularz z krzyżówką

Ponadto w programie: „Kopciuszek” – teatrzyk dla najmłodszych z udziałem lal. Podczas zimowych eksperymentów wyczarujemy śnieg i zrobimy prawdziwą zamieć śnieżną, a małych artystów zaprosimy na inspirujące warsztaty plastyczne. A jeśli nie wiecie, co czytać w czasie ferii, w naszym “Kąciku ciekawej książki” zaproponujemy Wam same interesujące lektury.

Wszystkie wydarzenia będą udostępnione na naszej stronie i na profilu Biblioteki na Facebook`u.

W czasie wolnym od lekcji Biblioteka zachęca i zaprasza dzieci wraz z opiekunami do odwiedzania Oddziału dla dzieci i Filii oraz odbywania fascynujących podróży w barwny świat literatury. Podczas ferii z Biblioteką nigdy nie ma nudy!

Plakat promujący Ferie zimowe. W lewym górnym rogu logo Biblioteki Miejskiej. W centrum plakatu napis: "Ferie zimowe zawsze z książką. W programie spotkania on-line. www.biblioteka.pulawy.pl, Facebook Biblioteki Miejskiej w Puławach. 14-25.02.2022" oraz przedstawiony program wydarzenia: "Moja przygoda z książką - konkurs plastyczny; 15 lutego Kopciuszek. Ach cóż to był za bal - teatrzyk dla najmłodszych;  Książkowy przeplataniec. Krzyżówka z nagrodami - codziennie nowa zagadka; 16,22, lutego Te małe i te duże - zimowe eksperymenty; 17, 24 lutego Coś fajnego? Nic trudnego! - warsztaty plastyczne; 18, 23 lutego Kącik ciekawej książki - rekomendacje bibliotekarzy. Regulamin konkursu i krzyżówki na stronie www.biblioteka.pulawy.pl. Zapraszamy!" Plakat ilustruje bałwan oraz tańcząca, niczym łyżwiarka figurowa, dziewczynka w czapce i szaliku.