Teatrzyk Kamishibai

Plansza stylizowana na obraz, rysunek jest umieszczony w ramce. Na obrazku domki, drzewa, pagórki i góry - widok w układzie wznoszącym się. Pod obrazkiem na białym pasku napis: "Kamishibai. Teatrzyk japoński".

Małych i dużych miłośników bajek zapraszamy na teatrzyk kamishibai

Kamishibai to teatr obrazkowy wywodzący się z tradycyjnej japońskiej sztuki opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, drewnianej, częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny – ekranu.

Poprzez formę małego spektaklu teatralnego dzieci, będące głównym odbiorcą kamishibai, odbywają podróż do magicznej krainy teatru i literatury jednocześnie, poszerzają swoje słownictwo, a także uczą się wrażliwości oraz dokonywania oceny i wyboru między dobrem a złem.

“Bajka o soli”, tekst: Elek Benedek, ilustracje: Kinga Rofusz (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Strona tytułowa teatrzyku kamishibai pt., "Bajka o soli", tekst: Elek Benedek, ilustracje: Kinga Rofusz. Na rysunku starzec w koronie i płaszczu, z długą, siwą brodą przechodzącą w drogę po której idzie dziewczyna z czerwonymi, długimi do ziemi włosami. Dziewczyna idzie w stronę lasu. W prawym górnym rogu logo "tibum".


“Pani Zamieć”, J. i W. Grimm, ilustracje: Łukasz Łubiński (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Strona tytułowa teatrzyku kamishibai pt." Pani Zamieć" J. i W. Grimm, Karty narracyjno-obrazkowe do naszego teatru, autor ilustracji: Łukasz Łubiński. W prawym dolnym rogu logo "risprint", na dole na pasku znak towarowy "2016 Risprint, www. kamishibai.edu.pl, kamishibai.com.pl, e-mail: kamishibai@risprint.pl, ISBN 978-83-65673-17-6". Na rysunku chmurka, na której znajduje się optwarte okno, w oknie dziewczynka.


“Przygody pingwina Pingo.Kreatywny recykling i tajemnicza skrzynia”, ilustracje: Marek Szal (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Strona tytułowa teatrzyku kamishibai pt. "Przygody pingwina Pingo. Kreatywny recykling i tajemnicza skrzynia". Karty narracyjno-obrazkowe do naszego teatru. autor ilustracji: Marek Szal. W prawym dolnym rogu logo "risprint", poniżej na pasku znak towarowy 2017 Risprint, www.kamishibai.edu.pl, kamishibai.com.pl, e-mail: kamishibai@risprint.pl, ISBN 978-83-65673-25-1. Rysunek przedstawia zwierzątka bawiące się na plaży: pingwina, dwie małpki i rysia. Za nimi palmy.


“Przygody pingwina Pingo. Nieznośne śmieci w oceanach”, ilustracje: Marek Szal (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Strona tytułowa teatrzyku kamishinbai pt. "Przygody pingwina Pingo. Nieznośne śmieci w oceanach. Karty narracyjno-obrazkowe do naszego teatru", autor ilustracji: Marek Szal.  Na plaży niewielkiej wyspy otoczonej wodą siedzi mężczyzna w koszulce i kolorowych szortach, na kolanach trzyma pingwina. Wokół biegają małpki. Z wody wynurza się delfin. W prawym dolnym rogu logo "risprint", Na dole na pasku znak towarowy, tekst "2017 risprint, www. kamishibai.edu.pl, kamishibai.com.pl, e-mail: kamishibai@risprint.pl, ISBN 978-83-63673-24-4".


“Misiowe wiadomości – Niedźwiedź brunatny”, tekst: Beata Gabrat (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Strona tytułowa teatrzyku kamishibai pt. "Misiowe wiadomości - Niedźwiedź brunatny". W norze - jaskini śpią dwa brunatne niedźwiedzie, duży i mały. Wokół gałęzie i jesienne liście.


“Calineczka”, na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Strona tytułowa teatrzyku kamishibai pt. "Calineczka" - na podstawioe basni Hansa Chistiana Andersena. Dwie ropuchy siedzą na kołyską z łupiny orzecha włoskiego, w którym śpi, przykryta liściem, mała dziewczynka. Za ropuchami wysokie lilie, krajobraz sugeruje otoczenie wodne.

“Czerwony Kapturek”, tekst: Julian Brudzewski, ilustracje: Justyna Dłużniewska (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Strona tytułowa teatrzyku kamishibai pt " Czerwony Kapturek". Na obrazku tyłem przedstawiony wilk i obrys postaci w czerwonym płaszczyku. Na środku napis: "tekst: Julian Brydzewski, ilustracje: Justyna Dłużniewska", w prawym górnym rogu logo "tibum", w prawym dolny rogu napis "wersja dwujęzyczna PL, DE".

 

“Trzeba będzie…”, tekst: Thierry Lenain, Olivier Tallec (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Grafika przedstawia człowieka siedzącego na pokrytym kwiatami czerwonym wzniesieniu. W prawym górnym rogu tekst: "Trzeba będzie..., Thierry Lenain, Olivier Tallec", w lewym dolnym rogu logo "tibum"."

 

“W lustrzanej sali”, tekst: Julian Brudzewski, ilustracje:  Zuzanna Szczepanik (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Na różowym tle rysunek zamku i drzew, powyżej tytuł "W lustrzanej sali", poniżej rysunku napis: "Tekst: Julian Brudzewski, ilustracje: Zuzanna Szczepanik". W prawym górnym roku napis: "tibum".

 

“O panach palcach”, tekst: Julian Brudzewski, ilustracje: Paulina Procner (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Na niebieskim tle rysunkowa dłoń w rękawiczce w pomarańczową kratę z wyciętymi palcami. Na opuszkach palców narysowane oczy i buzie o różnej mimice. Na środku dłoni kartka z tytułem "O panach palcach", poniżej napis: "Tekst: Julian Brudzewski, ilustracje: Paulina Procner". W prawym górnym rogu logo "tibum".


“Rower Walentynki”, tekst i ilustracje: Christian Ferrari i Anne Brouillard (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Po prawej stronie plakatu dziewczynka w czerwonych spodniach i żółtym swetrze jedzie na rowerze, na ramieniu siedzi jej biały kot, na bagażniku pies i zając, w jej stronę nadlatuje czarny ptak . Dziewczynka jedzie po błękitnej drodze, wokół brązowe wzniesienia, w oddali zielona łąka. W lewym górnym rogu tytuł: "Rower Walentynki" Christian Ferrari, Anne Brouillard, w lewym dolnym rogu, ledwo widoczne logo "tibum".

 

“Legenda o Skarbniku”, tekst: Julian Brudzewski, ilustracje: Adam Wójcicki (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Rysunek fragmentu twarzy chłopca, od oczu w górę. Na głowie ma czarną czapkę górnika z wchodzącym w kadr fragmentem pióropusza. Na czapce napis: "Tekst: Julian Brudzewski", większymi literami tytuł: "Legenda o skarbniku", poniżej: "ilustracje: Adam Wojnicki" oraz logo "tibum". W tle wypełnione czerwonym kolorem domy z oknami, dymiące kominy, wyciąg szybowy oraz góra. Niebo w kolorze fioletu i żółci.

 

“Mój przyjaciel Kemushi”, tekst: Natalie Dargent, ilustracje: Mandana Sadat (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Na różowym tle żółty domek z czerwoną uśmiechniętą kulką w okienku. Wokół księżyc, kwiaty i płatki śniegu. Na środku planszy tytuł: "Mój przyjaciel Kemushi", poniżej napis: "Tekst: Nathalie Dargent, ilustracje: Mandana Sadat", w lewym dolnym rogu logo "tibum".

 

“Dwa ptaszki”, tekst: Julian Brudzewski, ilustracje: Piotr Zatorski (czyta: Elżbieta Nawrocka)

Rudawy ptaszek na żółtym tle, stojący na pomarańczowej trawie, na której znajdują się niebieskie i granatowe kropki. W prawym górnym rogu słońce i logo "tibum". Na środku planszy tytuł: "Dwa ptaszki" oraz napis: "tekst: Julian Brudzewski, ilustracje: Piotr Zatorski".