Australia i Aborygeni – warsztaty rodzinne

“Australia i Aborygeni” Poznajemy Świat
warsztaty
28 września 2023 r., godz. 16.30 -18.00

Dzieci w wieku 6 – 9 lat razem z rodzicami/opiekunami zapraszamy na rodzinne warsztaty “Australia i Aborygeni”. Podróżnicy z Poznajemy Świat opowiedzą o niezwykłej Australii i zamieszkujących ją Aborygenach, odkrywając przed uczestnikami spotkania sztukę i tradycję rdzennych mieszkańców kontynentu. Ponadto dowiemy się czym jest bumerang i czy zawsze wraca, zagramy na didgeridoo, przetestujemy liczne rekwizyty etniczne, by na koniec wspólnie namalować mapę techniką Aborygenów.

Warsztaty pozwolą nie tylko poznać intrygujący zakątek świata jakim jest Australia, będą także doskonałą okazją do spędzenia czasu dzieci i rodziców na wspólnej zabawie.

Warsztaty dla osób indywidualnych. Liczba miejsc ograniczona, zapisy w Oddziale dla dzieci lub pod nr tel. 81 45 11 902.

Grupa podróżników Poznajemy świat prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, odkrywając przed nimi świat. Zaprasza uczestników w wyjątkowe podróże do 50 państw rozproszonych po różnych kontynentach. Twórcy multisensorycznej metody „Nauczanie przez Podróżowanie” opartej m.in. na elementach pedagogiki montessoriańskiej. Jak sami o sobie mówią: „Nasze zajęcia budują bliskość z innymi ludźmi i postawę empatii wobec każdego człowieka. Uczymy, jak wiele łączy ludzi z różnych zakątków globu i przygotowujemy dzieci do odważnego życia w świecie pełnym różnorodności. Warsztaty ukazują kulturę i zwyczaje mieszkańców innych państw oraz tłumaczą, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są wzajemnie od siebie zależni.”

Opiekunów dzieci uczestniczących w warsztatach bez opieki rodzica/opiekuna prosimy o dostarczenie zgody na udział dziecka w warsztatach ->Zgoda na udział dziecka w warsztatach

Plakat zapraszający na spotkanie organizowane w ramach projektu "Ciekawi świata". Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza Poznajemy świat "Australia i Aborygeni" warsztaty rodzinne (obowiązują zapisy). Ilość miejsc ograniczona, zapisy pod nr tel.: 81 45 11 910, 28 września 2023, godz. 16.30, Mediateka, ul. Wojska Polskiego. Zapisy w Oddziale dla dzieci lub pod nr tel.: 81 45 11 902. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Poniżej logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteki i patronów medialnych.