“Na poboczu Ameryk” Ola Synowiec, Arkadiusz Winiatorski/ Ciekawi świata

„Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” Aleksandra Synowiec i Arkadiusz Winiatorski
spotkanie podróżnicze
14 czerwca 2024, godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy na relację z pieszej wędrówki z Panamy do Kanady, podczas której Aleksandra Synowiec i Arkadiusz Winiatorski nie tylko podziwiali odwiedzane miejsca, ale także mieli okazję spotkać i porozmawiać z różnymi ludźmi, poznając ich historie, problemy i radości oraz doświadczając od nich wiele życzliwości.

Prawie 12 tysięcy kilometrów przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Przeszedł Amerykę Centralną, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Wędrówkę opisali w swojej książce „Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady”, która została wyróżniona Nagrodą Magellana jako najlepsza książka podróżnicza roku. Ich wyprawa zdobyła szereg nagród, m.in. nagrodę im. Tony`ego Halika, a National Geographic Traveler uznał ją za Podróż Roku 2020.

Po spotkaniu możliwość zakupu książki “Na poboczu Ameryk”.

Mediateka, ul. Wojska Polskiego 2 /sala widowiskowa/

Ciekawi świata. "Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady" spotkanie podróżnicze Oli Synowiec i Arkadiusza Winiatorskiego. 14 czerwca 2024 r., godz. 17.00. Mediateka, ul. Wojska Polskiego 2. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.