“Maluchem przez Afrykę” Arkady P. Fiedler / Ciekawi świata

“Maluchem przez Afrykę” Arkady Paweł Fiedler
spotkanie podróżnicze
24 maja 2024 r., godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, który opowie o swojej trzy i pół miesięcznej podróży przez Afrykę, podczas której kultowym fiatem 126p – działającym na Afrykańczyków jak magnez – pokonał trasę ponad 16 tysięcy kilometrów, spełniając tym samym marzenie o egzotycznej ekspedycji.

Arkady Paweł Fiedler – zmotoryzowany podróżnik i entuzjasta dalekich wypraw samochodowych, a także autor filmów i książek podróżniczych. Wnuk wybitnego pisarza i podróżnika, Arkadego Fiedlera. Od lat z pasją odkrywa świat za kierownicą samochodu. Twórca i organizator projektu filmowo-podróżniczego PoDrodze – „Maluchem wzdłuż granic Polski”, „Maluchem przez Afrykę”, „Maluchem przez Azję” oraz „Maluchem przez Amerykę Południową” oraz projektu „Electric Explorer African Challenge”, w ramach którego jako pierwszy człowiek na świecie przemierzył kontynent afrykański samochodem elektrycznym. Fascynują go drogi oraz to, co po drodze. Entuzjasta klasycznej polskiej motoryzacji oraz samochodowych nowinek.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki “Maluchem przez Afrykę”.

Mediateka. ul. Wojska Polskiego 2 /sala widowiskowa/

Ciekawi świata. "Maluchem przez Afrykę" spotkanie podróżnicze Arkadego Pawła Fiedlera. 24 maja 2024 r, godz. 17.00. Mediateka, ul. Wojska Polskiego 2, sala widowiskowa. Wstęp wolny, zapraszamy. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.