MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Grafika przedstawia papierowy statek wyłaniający się z otwartej książki płynącej po morzu, za nią różowe niebo z zachodzącym słońcem. W lewym górnym rogu logo akcji "Mała książka - wielki człowiek".

“MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” – OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTELNICZA SKIEROWANA DO PRZEDSZKOLAKÓW

Plakat promujący akcję "Mała książka - wielki człowiek". U góry: logo "Mała książka wielki człowiek", "Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego", "Instytut Książki". Poniżej tekst: "Mała książka wielki człowiek. Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie. www.wielki-czlowiek.pl". Niżej okładki książek  "Pierwsze czytanki dla..." i "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki", karta małego czytelnika do zbierania naklejek za udział w akcji, przypinka z napisem "Kochasz? Czytaj!" oraz skaczącymi między książkami tygryskami. W prawym dolnym rogu logo "Biblioteka Miejska w Puławach". Po raz kolejny bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji “Mała książka – Wielki człowiek”. Mamy do rozdania komplety Wyprawek Czytelniczych z wyborem klasycznych i współczesnych utworów wybitnych polskich twórców dziecięcych oraz broszurą informacyjną dla rodziców. Ponadto dzieci otrzymają Kartę Małego Czytelnika, na którą będą zbierać naklejki po każdorazowej wizycie w Bibliotece zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. A po zebraniu dziesięciu naklejek staną się posiadaczami imiennego dyplomu potwierdzającego czytelnicze zainteresowania.

Akcja jest skierowana do dzieci urodzonych w latach 2014-2017.

Co zrobić, żeby otrzymać wyprawkę czytelniczą?
      • dzieci w wieku 3-6 lat (które nie korzystają jeszcze z biblioteki), zapraszamy wraz z rodzicem/opiekunem do Biblioteki lub Filii, gdzie po zapisaniu  się i wypożyczeniu minimum jednej książki oraz po zgłoszeniu bibliotekarzowi chęci odebrania wyprawki czytelniczej otrzymają książki z akcji “Mała książka – Wielki człowiek” oraz Kartę Małego Czytelnika
      • dzieci, które otrzymały wyprawki w ubiegłorocznej edycji akcji, w tym roku na nowo mogą rozpocząć zbieranie naklejek po poproszeniu o nową Kartę Małego Czytelnika
       • dzieci, które są już zapisane do Biblioteki i posiadają kartę czytelnika, mogą odebrać wyprawkę czytelniczą (jeśli nie otrzymały jej w poprzednich edycjach) oraz kartę do zbierania naklejek
Odwiedźcie Bibliotekę, zabierzcie książki do domu i cieszcie się pożytecznie i miło spędzonym czasem ze swoim dzieckiem. Gorąco zapraszamy.

Ilość wyprawek jest ograniczona.

Więcej informacji o całej akcji znajdziecie na stronie www.wielki-czlowiek.pl.
Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizator: Instytut Książki