Laos. Animizm oraz ludowe zwyczaje i przesądy rdzennej ludności – spotkanie podróżnicze

“Laos. Animizm oraz ludowe zwyczaje i przesądy rdzennej ludności” Piotr Wnuk
4 października 2023 r., godz. 17.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Piotrem Wnukiem poświęcone jednemu z państw Półwyspu Indochińskiego. Nasz Gość odbył trzy wielomiesięczne podróże po Laosie poznając codzienne życie animistycznych społeczności laotańskich wiosek, w których sam pomieszkiwał, oraz lokalne wierzenia i rytuały. Na spotkaniu dowiemy się m.in. jak smakują czerwone mrówki, dlaczego nie można zapukać do czyjegoś domu, w jaki sposób szaman odpędza nieszczęście czy jak produkuje się ubrania techniką batikową.  Opowieść uzupełni projekcja zdjęć.

Mediateka, ul. Wojska Polskiego 2 /sala widowiskowa/

Piotr Wnuk – pasjonat podróży przemierzający świat autostopem, lokalnym transportem, motorem, rowerem lub na piechotę. Do tej pory odwiedził 40 krajów (m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany). Szuka miejsc, w których można uzyskać wiedzę o kulturze odwiedzanego kraju oraz jego historii. Próbuje poznać i zrozumieć otaczający go świat.

Plakat zapraszający na spotkanie organizowane w ramach projektu "Ciekawi świata". Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza „Laos. Animizm oraz ludowe zwyczaje i przesądy rdzennej ludności” Piotr Wnuk - spotkanie podróżnicze, 4 października 2023, godz. 17.00, Mediateka, ul. Wojska Polskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Poniżej logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteki i patronów medialnych.