Jak Słowo Ciałem się stało – spotkanie z dr Romaną Rupiewicz

“Jak Słowo Ciałem się stało – historyczne świadectwo Bożego Narodzenia”
15 grudnia 2023 r., godz. 16.00

Serdecznie zapraszamy na wykład pt. “Jak Słowo Ciałem się stało – historyczne świadectwo Bożego Narodzenia”, podczas którego dr Romana Rupiewicz opowie, co wydarzyło się w Betlejem, jakie mamy źródła historyczne na temat Bożego Narodzenia, jak wyglądał najbardziej niezwykły poród i kto był przy nim obecny, oraz kiedy po raz pierwszy pojawiło się święto Bożego Narodzenia i dlaczego akurat 25 grudnia?

Romana Rupiewicz pokaże najpiękniejsze i najbardziej zagadkowe dzieła sztuki o Bożym Narodzeniu, zarówno w kręgu kultury europejskiej, jak i bizantyjskiej oraz archeologiczne artefakty poświadczające narodziny Boga. Wędrówkę przez krajobraz sztuki zaczniemy w rzymskich katakumbach a zakończymy w nowożytności. Będzie ciekawie i w świątecznym nastroju.

Wykład pomoże lepiej zrozumieć Boże Narodzenie i przyniesie wiele inspirujących rozmów z bliskimi przy świątecznym stole.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w siedzibie Filii (ul. Legionu Puławskiego 8) lub pod nr tel. 81 45 11 985.

Filia nr 5, ul. Legionu Puławskiego 8.

Plakat informujący o spotkaniu. Rozmowy o sztuce, kulturze i religii, dr Romana Rupiewicz Instytut historii Sztuki UKSW "Jak Słowo Ciałem się stało - historyczne świadectwo Bożego Narodzenia" - wykład. 15 grudnia 2023 (piątek), godz. 16.00. Biblioteka Miejska w Puławach, Filia nr 5, ul. Legionu Puławskiego 8. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w siedzibie Filii 9Legionu Puławskiego 8) lub pod nr tel. 81 45 11 985.