Wykład Dariusza Kosiora – Filia nr 5

“Iste Terrarum… czyli Horacy w Puławach”
wykład Dariusza Kosiora
12 kwietnia 2024 r., godz. 16.00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Kosiorem, który opowie o historii Pałacu Marynki, a w szczególności jego obecności w poezji. Punktem wyjścia jest fragment pieśni Horacego, umieszczony na frontonie pałacu. Napis ten wybrany przez Księżnę Izabelę Czartoryską, miał być poświadczeniem głębokiego związku córki Marii Wirtemberskiej z Puławami i rodziną.

Dariusz Kosior – filolog klasyczny, bibliofil, bibliotekoznawca, tłumacz, miłośnik poezji antycznej i autor bloga “Horacy chodź na herbatę”.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Filia nr 5, ul. Legionu Puławskiego 8.

Iste Terrarum... czyli Horacy w Puławach - wykład Dariusza Kosiora - filologa klasycznego, bibliofila, bibliotekoznawcy, tłumacza oraz miłośnika poezji antycznej i autora bloga Horacy chodź na herbatę. 12 kwietnia 2024, godz. 16.00. Biblioteka Miejska w Puławach, Filia nr 5, ul. Legionu Puławskiego 8. Serdecznie zapraszamy!