Paweł Edmund Strzelecki – spotkanie dla młodzieży

Grafika informujaca o spotkaniu. Na zdjęciu Robb Maciąg i logo "Ciekawi świata"

“Paweł Edmund Strzelecki – zapomniany bohater” Robb Maciąg
10 maja 2023 r., godz. 11.00

Młodzież z puławskich szkół w wieku 15+ zapraszamy na spotkanie poświęcone Pawłowi Edmundowi Strzeleckiemu – Patronowi Roku 2023, które poprowadzi znany podróżnik, fotograf i pisarz, dwukrotny laureat  nagrody Traveler miesięcznika National Geographic Robb Maciąg.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie postać wielkiego geografa, geologa i prekursora meteorologii, który choć jest jednym z najwybitniejszych Polaków XIX wieku, to jego dokonania są mało znane w Polsce. Paweł Edmund Strzelecki to pierwszy Polak, który objechał świat dookoła, był na wszystkich kontynentach (z wyjątkiem Antarktydy), odkrył złoża złota w Australii, a przede wszystkim uratował od śmierci głodowej 200 000 irlandzkich dzieci.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy pod nr tel.: 81 45 11 910.

Robb Maciąg – jego przygoda z pisaniem książek rozpoczęła się od samotnej podróży po Chinach i półwyspie indochińskim, którą odbył na zwykłym, chińskim rowerze. Organizuje wyjazdy do Iranu i Indii. Autor 8 książek m.in. „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii”, „Tysiąc szklanek herbaty” i  „Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka”.

Plakat informujący o spotkaniu. W lewym górnym rogu logo “Ciekawi świata”. Na plakacie zdjęcie Robba Maciąga, w tle fotografia przedstawiająca skały wystające z morza. Tekst: Mediateka Puławy zaprasza “Paweł Edmund Strzelecki – zapomniany bohater” Robb Maciąg warsztaty. Spotkanie dla młodzieży 15+, 10 maja 2023, godz. 11.00, Mediateka Wojska Polskiego 2 (Oddział dla dzieci), ilość miejsc ograniczona, zapisy 81 45 11 910 i w Oddziale dla dzieci. Zapraszamy. Na dole plakatu napis: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i loga: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteki Miejskiej w Puławach orz patronów medialnych: Wspólnoty Puławskiej, LPU24.pl, Radia Impuls i To Nasz Region.