“Ogrody Światła” – wernisaż Urszuli Pietras

“Ogrody Światła” wernisaż malarstwa Urszuli Pietras
5 kwietnia 2024 r, godz. 17.00

Urszula Pietras – nauczycielka dyplomowana języka polskiego, Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach w dziedzinie malarstwa pastelowego, otrzymała m.in. III Nagrodę w XV Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w Lublinie w 2020 r., I Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pędzlem, nitką – pokaż, co potrafisz” w Jaworznie i I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Sztuki Intuicyjnej im. Juliusza Marcisza 2023 w Rudzie Śląskiej.

Artystka stosuje różne techniki: olej, piórko, węgiel, kolaż roślinny, ale najbardziej fascynuje ją odkrywanie malarskich możliwości pasteli suchych. Inspiruje się naturą, a do jej ulubionego tematu należy dzika roślinność: osty, dmuchawce czy polne kwiaty, którym poprzez zastosowanie odpowiedniej gry świateł i przenikanie barw nadaje wrażenie senności i baśniowości. Jej prace cechuje niezwykła klimatyczność, ulotność i kruchość przedstawienia przyrody, wywołująca poczucie niepokoju związanego z przemijalnością istnienia.

Obrazy Urszuli Pietras znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in.: w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Niemczech i Australii.

Serdecznie zapraszamy! Mediateka, ul. Wojska Polskiego 2 /I piętro, hol wystawienniczy/

"Ogrody Światła" wernisaż malarstwa pastelowego Urszuli Pietras 5 kwietnia 2024, godz. 17.00. Mediateka, ul. Wojska Polskiego 2. Wystawa czynna do 8 maja 2024 r. Serdecznie zapraszamy!