Mała książka – wielki człowiek 2022

Grafika promocyjna projektu "Mała książka - wielki cżłowiek"

“Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece

Rozpoczynamy kolejną edycję kampanii “Mała książka – wielki człowiek”. Zapraszamy do Biblioteki lub Filii, gdzie na przedszkolaków czekają Wyprawki Czytelnicze zawierające książkę “Krasnal w krzywej czapce” autorstwa znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskiej, broszura dla rodzica “Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Karta Małego Czytelnika, na której przedszkolak zbiera naklejki po każdorazowej wizycie w Bibliotece zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po zebraniu dziesięciu naklejek każde dziecko otrzyma imienny dyplom.

Zapraszamy także dzieci z Ukrainy, które po zapisaniu się do Biblioteki otrzymają wyprawkę w wersji polsko-ukraińskiej.

Co zrobić, żeby otrzymać wyprawkę czytelniczą?
      • przedszkolaki, które nie korzystają jeszcze z biblioteki, zapraszamy wraz z rodzicem/opiekunem do Biblioteki lub Filii – po zgłoszeniu bibliotekarzowi chęci udziału w akcji, zapisaniu się do  biblioteki i wypożyczeniu minimum jednej książki otrzymają książki z akcji “Mała książka – Wielki człowiek” oraz Kartę Małego Czytelnika
      • dzieci, które otrzymały wyprawki w ubiegłorocznej edycji akcji, w tym roku na nowo mogą rozpocząć zbieranie naklejek po poproszeniu o nową Kartę Małego Czytelnika
      • dzieci, które są już zapisane do Biblioteki i posiadają kartę czytelnika, mogą odebrać wyprawkę czytelniczą (jeśli nie otrzymały jej w poprzednich edycjach) oraz kartę do zbierania naklejek

Odwiedźcie Bibliotekę, zabierzcie książki do domu i cieszcie się pożytecznie i miło spędzonym czasem ze swoim dzieckiem. Gorąco zapraszamy!

Akcja adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Ilość wyprawek jest ograniczona.

Więcej informacji o akcji na stronie www.wielki-czlowiek.pl.
Projekt realizowany przez Instytut Książki, finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Plakat promujący projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym "Mała książka - wielki człowiek".