“9 ognisk” – spektakl

“9 ognisk” Marek Tomalik & Maciej Kudłacik
5 czerwca 2023 r., godz. 18.00

Serdecznie zapraszamy na duodram “9 ognisk”, czyli spektakl multimedialny z muzyką na żywo w wykonaniu Marka Tomalika i Macieja Kudłacika. Widowisko opiera się na książce o tym samym tytule, autorstwa Marka Tomalika, w której opisanych jest 9 historii z Australii i Meksyku. Są to prowadzone przy ognisku rozważania i rozmowy, będące podróżą po zakamarkach i nieznanych obszarach świata – tego wokół nas i tego, jakim jesteśmy my sami.

Marek Tomalik – pisarz, podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, autor książek „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia”, „Australia, moja miłość”, „Lady Australia”, „U ludzi – reportaże, opowieści i rozmowy” i „9 OGNISK”. Pasjonat i znawca Australii, którą nazywa swoim miejscem na ziemi. Współpracownik National Geographic i Jazz Forum. Dwukrotny laureat Kolosów. Twórca i organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników “Trzy Żywioły”. Prowadzi podróżniczą audycję “Jasna Strona Świata”.

Maciej Kudłacik – instrumentalista, wokalista, kompozytor, poeta. Współtwórca grupy Czerwie, z którą tworzy m.in. kino nieme z muzyką na żywo czy etniczne spektakle muzyczne. Autor muzyki do filmów niemych, dokumentalnych i etnograficznych oraz muzyki teatralnej m.in. w Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Klinika Lalek czy TVP Kultura.

Po spotkaniu możliwość zakupu książek.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Mediateka, ul. Wojska Polskiego 2 /sala widowiskowa/