KONKURS „75. URODZINY, CZYLI LATO Z PIPPI”

KONKURS NA URODZINY PIPPI

Biblioteka Miejska została Ambasadorem Ogólnopolskiego Konkursu Rodzinnego z okazji 75. urodzin Pippi Pończoszanki.
Zapraszamy do udziału 🙂

W ramach konkursu do wykonania jest jedno z poniższych zdań:

• Pippi w malarstwie polskim i światowym” – praca plastyczna dla rodzin (dziecko do 12 roku życia + dorosły) wykonana dowolną techniką, której tematem jest zobrazowanie postaci Pippi inspirowane twórczością dowolnego malarza.

• Limeryk o Pippi” – praca literacka dla rodzin (dziecko do 16 roku życia +dorosły), będąca humorystycznym, wesołym tekstem inspirowanym postacią i przygodami Pippi.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć do 21 września 2020r. do Biblioteki Miejskiej lub Filii, bądź wysłać na adres:

Biblioteka Miejska w Puławach
ul. Głęboka 7A
24-100 Puławy

Nagrodzone prace wezmą udział w II (ogólnopolskim) etapie konkursu, którego wyniki ogłoszone zostaną 14 listopada 2020r. na stronie Organizatora. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest promocja czytelnictwa i twórczości Astrid Lindgren wśród dzieci oraz prezentowanie pozytywnych postaw społecznych, które reprezentuje Pippi: kreatywność, pewność siebie, prawo do własnego zdania i otwartość na świat.

Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Jung-off-ska.

Gorąco zapraszamy do udziału!

Pliki do pobrania:
Szczegóły konkursu